Bitcoin’s Inferred Value przewyższa wartość rubla rosyjskiego

  • Bitcoin (BTC) jest teraz wart więcej niż rosyjski rubel w niektórych przypadkach.
  • Łączna wartość BTC uznawałaby go również za największy atut na świecie – nr 21.
  • BTC nadal ogłasza się jako siła w świecie finansów.
  • Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej Grupy Telegramowej i uzyskaj sygnały transakcyjne, darmowy kurs transakcyjny oraz codzienną komunikację z fanami kryptografii!

Według danych zebranych przez podcast Crypto Voices, wartość wnioskowana Cryptosoft jest obecnie wyższa niż cała waluta rosyjskiego rubla.

Assetdash.com twierdzi również, że Bitcoin jest największym aktywem pod względem kapitalizacji rynkowej na świecie.

Czy teraz mnie słyszysz?

Ugrupowany pomiędzy Verizon i Home Depot, Bitcoin jest obecnie jednym z największych aktywów na świecie, według Assetdash.com. Do najważniejszych graczy na tej liście należą gigantyczne firmy, takie jak Apple, Amazon i Alibaba.

To stawia Bitcoin tylko dwa miejsca poniżej S&P SPDR ETF Trust, największego ETF na świecie. Ten ETF śledzi wyniki indeksu S&P 500 i reprezentuje akcje o wartości 306 miliardów dolarów.

W porównaniu do walut, Bitcoin robi tak samo. Włączając złoto i srebro, tylko 10 walut jest wartych więcej niż Bitcoin pod względem limitu rynkowego.

Według Coingecko, całkowity limit rynkowy dla wszystkich kryptokur walut wynosi około 428 mld dolarów. Taka wycena umieściłaby krypto w rankingach powyżej Walmartu i Tesli.

Market cap nie jest jedynym sposobem mierzenia wartości. Przecież szumy i bąbelki mogą napędzać zarówno popyt, jak i ceny. Stosunek P/E dla Tesli wynosi prawie 863. Innymi słowy, cena Tesli jest średnio 863 razy wyższa niż roczne zyski. Nie wiadomo, czy potencjalne zyski w przyszłości wypełnią tę lukę, ale samo posiadanie wyższej ceny nie oznacza prawdziwie wyższej wartości – tylko wyższą wartość rynkową.

Do pewnego stopnia, porównywanie bitcoin do korporacji publicznych jest porównywanie jabłek do pomarańczy. Bitcoin jest magazynem wartości lub waluty, a (w zasadzie) jedynymi czynnikami wpływającymi na wartość są podaż i popyt. Nie ma zebrań akcjonariuszy lub zarządu: tylko więcej kupujących i sprzedających.

Przeliczanie walut

Jeśli aktywa takie jak akcje nie są tak wielką analogią, być może Bitcoin można by łatwiej porównać do walut. Wykres Crypto Voices’ów stawia bitcoin’a w miejscu nad rosyjskim rublem pod względem bazy monetarnej. Baza pieniężna to ilość wszystkich płynnych aktywów w danej walucie, przynajmniej teoretycznie.

Szacuje się, że w roku 2016 podstawa pieniężna w USA wynosiła 3,9 biliona dolarów. Japonia ma znacznie wyższą bazę monetarną niż większość innych krajów. Jeśli limit rynkowy Bitcoin’a zostałby zrównany z jego bazą, miałby wysoką pozycję – naprawdę wysoką. Crypto Voices stwierdziło, że świat powyżej 14 K dolarów za bitcoin to świat, w którym cyfrowa waluta jest głównym graczem.

Inne źródła są nieco mniej zachęcające. Fiatmarketcap.com twierdzi, że rosyjski rubel jest wart około 50 mln BTC, czyli około 723 mld dolarów. Chociaż wydaje się to zniechęcające, że Bitcoin będzie miał kiedykolwiek tylko 21 milionów w obiegu, należy pamiętać, że ilość rubli w obiegu jest nieograniczona.

Wszystko jednak nie jest takie, jak się wydaje. Szacunki dotyczące aktywów zamiennych są różne, zwłaszcza biorąc pod uwagę szersze perspektywy, takie jak rynki kontraktów terminowych i dźwignia finansowa. Bank Rozrachunków Międzynarodowych twierdzi, że istnieje tylko 5 bilionów dolarów, ale szacunki te mogą sięgać nawet 18 bilionów dolarów.

Tak czy inaczej, Bitcoin wciąż rośnie o około 36% od 30 dni temu. Ostatnio Bitcoin przełamuje swój własny rekord roku 2020 i ma przyzwoite poparcie Wall Street. Z większą ilością firm z Wall Street dodających bitcoin do swoich skarbców, bitcoin jest w drodze do miejsca w pobliżu najlepszych firm i walut podobnie.